Світ тримається на любові. Якщо поруч з вами кохана людина, ви почуваєтесь упевнено й щасливо. Так, ви прагнете, щоб світ Вам посміхався устами вашої дитини, яка сповнює життя новим сенсом. Але, на жаль, трапляється, що замість радості материнства та батьківства постає проблема безпліддя.

За останніми даними, 800 тисяч пар в Україні не можуть зачати дитину. При обстеженні безплідної пари в 30-50 % випадків виявляється кілька причин і в жінки, і в чоловіка, що мають враховуватися під час лікування. Сьогодні проблема безплідного шлюбу надзвичайно серйозна.

2012.08.211437 Виділяють наступні форми безпліддя:

  • жіноче безпліддя;
  • чоловіче безпліддя;
  • поєднане безпліддя;
  • «нез'ясоване» безпліддя.

Жіноче безпліддя пов’язане з порушенням функціонування репродуктивної системи жінки – ановуляція, порушення прохідності маткових труб, порушення рецептивності ендометрія, ендометріоз, міома матки, аномалії розвитку та анатомічні дефекти статевих органів, хромосомні аномалії, полікистоз яєчників, передчасне «виснаження» яєчників тощо.
Безпліддя буває первинне (жінка ніколи не вагітніла) та вторинне (вагітність і пологи вже були, але наступна дитина залишається тільки в планах).

Чоловіче безпліддя – в цьому випадку безпліддя викликане тільки порушенням діяльності репродуктивної системи чоловіка (зниження концентрації сперматозоїдів, зменшення їх рухливості, порушення форми, хромосомні аномалії, аномалії розвитку і анатомічні дефекти статевих органів, еякуляторні розлади та ін.).

Поєднане безпліддя складає приблизно 25 % випадків і обумовлено патологією репродуктивної функції як чоловіків так і жінок;

«Нез’ясоване» безпліддя даний термін стосується тих пар, у яких при проведенні стандартних досліджень були отримані нормальні результати.

Найбільш частими причинами безпліддя є порушення сперматогенезу (утворення та дозрівання сперматозоїдів) у чоловіків, гормональні розлади в організмі жінки, а також порушення прохідності маткових труб. Дані причини спостерігаються у 75-80 % всіх випадків безпліддя.

Діагностика та лікування безпліддя – завдання, з якими успішно справляються лікарі клініки. Ми робимо все можливе, щоб кожна людина, незалежно від причини, що призвела до страшного діагнозу «безпліддя», все ж таки відчула справжню радість - мати дитини!

ДЕТАЛЬНІШЕ про причини та лікування безпліддя читайте ТУТ